Hodnocení sezóny 2006

Vstupem do sezony byla ješte zimní rally Vysočina v Okříškách. Netradičním startem byl prolog v nočních ulicích města Třebíče. Druhý den se již závodilo na klasických rychlostních zkouškách, pokrytých většinou sněhem a ledem. V náročných podmínkách se nám podařilo zvládnout všechny nástrahy trati a zvítězit ve třídě N1.

Prvním startem jara byla Agrotec rally Hustopeče. Náročné, místy uklouzané tratě ve vinicích v okolí Hustopečí byly pro naši posádku zkouškou, ze které po šesti rychlostních zkouškách vzešla druhá pozice ve třídě a spokojenost s body do celkového hodnocení.

Druhou rally jara v pořadí byla Eurostroj Schlager rally Tišnov. V letošním ročníku sáhli pořadatelé ke změnám trati a výsledek byl opravdu velmi dobrý. Na devíti měřených úsecích v poslední etapě smáčených deštěm jsme vybojovali třetí místo ve třídě a už jsme se připravovali na „návštěvu“ ve velkém mistrovství.

Týden po Tišnově jsme opět po roce zavítali na tratě Rally Krumlov. Celý závod je spojován s krásným jarním počasím, které bohužel v letošním roce ukázalo svoji odvrácenou tvář. Na výkonu naší posádky se to však nepodepsalo a po dvou náročných dnech strávených na tratích rychlostních zkoušek jsme si dojeli pro vítězství ve třídě.

Posledním podnikem jara byla pačejovská rally Agropa. Zdejší poměrně rychlé tratě byly pro letošek změněny k lepšímu. Na start jsme se vydali po nočním dešti a první sekce byla ješte trochu uklouzaná. Ve zbytku rally se nám porařilo úspěšně vybojovat druhé místo ve třídě a připsat si důležité body do celkového hodnocení

Na téměř domácí rally Pelhřimov jsme se velmi těšili, že z domácího prostředí vytěžíme doré umístění. Bohužel veškeré naše snažení zhatila závada převodovky, kvůli které jsme byli nuceni po 3 RZ odstoupit.

Posledním našim vystupením sezony 2006 byla Horácká rally v Třebíči, kam jsme přijeli obhajovat loňské první místo ve třídě N1. Ani přes dřívější termín konnání soutěže, který nahrával spíše silnějším vozům, se nám od počátku zavodu dařilo držet první místo. Po první etapě jsme si vybudovali dostatečný náskok, proto jsme v druhé etapě nemuseli příliš riskovat a spíše jsme bavili sebe i přihlížející diváky. V cíli se nám podařilo obhájit 1. místo ve třídě N1 a zakončit tak úspěšně sezonu 2006.

Závěrem bychom chtěli poděkovat našim spolupracovníkům a partnerům za pomoc v sezoně 2006.